Pohotovosť: +421 901 787 808
Kontakt: +421 2 3211 4646 alebo +421 2 3211 4644

iLASIK

Vaša najlepšia voľba. Uvidíte!

Operačná metóda iLASIK

Operácia očí metódou iLASIK je najbezpečnejší a najpresnejší zákrok, vďaka ktorému si budete môcť užívať život znovu bez okuliarov a to vo vysokom rozlíšení. Naša klinika je jediným pracoviskom na Slovensku, ktoré na korekciu dioptrických chýb používa technológiu certifikovanú vesmírnou agentúrou NASA, čo znamená, že spĺňa tie najprísnejšie bezpečnostné kritériá.

Najpresnejší a najbezpečnejší zákrok iLASIK je celosvetovou špičkou medzi laserovými operáciami, ktorých bolo úspešne vykonaných už vyše 31,4 milióna.

 

Bezbolestný zákrok

Maximálna presnosť

Najkratšie hojenie

Certifikované NASA

 

Čo je to iLASIK?

Laserový zákrok iLASIK je úplne bezbolestný a bezpečný chirurgický výkon, ktorým vám dokážeme odstrániť celú výšku vašich dioptrií a astigmatizmus (cylindrické hodnoty), a to takým spôsobom, aby ste si v nasledujúcom období mohli užívať život bez potreby ďalšej okuliarovej korekcie. Zákrok trvá zvyčajne menej než 15 minút, vykonáva sa v lokálnej anestézii a pri plnom vedomí pacienta.

Je to zároveň operačná metóda s najkratšou možnou dobou hojenia pooperačnej rany. Väčšina pacientov sa do bežného života vráti už na druhý deň po zákroku. Už 24 hodín po operácii môžete opäť šoférovať auto, pracovať na počítači alebo dokonca ísť do kina.

 

Inovatívna technológia

3-D mapa dioptrickej chyby

Každé ľudské oko je jedinečné, rovnako ako je jedinečný aj každý odtlačok prsta. Pred zákrokom iLASIK preto podstúpite špecializované vyšetrenie na WaveScan analyzátore, ktorý vytvorí 3-D analýzu aj tej najmenšej dioptrickej nedokonalosti vašich očí. Všetky dioptrické chyby budú zmerané a zaznamenané a to dokonca s 25x väčšou presnosťou, než na bežných prístrojoch používaných na meranie dioptrických hodnôt okuliarov alebo kontaktných šošoviek. Táto 3-D mapa dioptrickej chyby je následne prenesená priamo do laserového prístroja.

Femtosekundový laser

Zákrok iLASIK spočíva v pôsobení dvoch laserov, femtosekundového a excimerového laseru. Ultra rýchly laser iFS® Femtosecond Laser, pozostávajúci z inovatívnej technológie IntraLase®, vytvorí tenkú príklopku na rohovke (flap), prispôsobenú jedinečnému tvaru vášho oka a pripraví tak povrch oka na ďalší krok vášho bezbolestného laserového zákroku iLASIK.

Excimerový laser

Na základe digitálnych informácií získaných počas individualizovaného predoperačného vyšetrenie na WavesScan analyzátore, zmení najprecíznejší excimerový laser STAR S4 IR® svojim pôsobením šetrne tvar rohovky a to tak, aby boli odstránené všetky dioptrické nedokonalosti a vznikol znovu ideálny tvar rohovky. Po vrátení príklopky späť na pôvodné miesto je laserový zákrok iLASIK dokončený!

Princíp zákroku iLASIK spočíva v spoločnom pôsobení dvoch laserov. Prvý, femtosekundový laser (AMO IFs Advanced Femtosecond Laser) vytvorí na povrchu oka veľmi tenkú lamelu, takzvaný flap.

Pri starších operačných postupoch sa príklopka vytvárala mechanicky, vibračnou čepeľou alebo inou kontaktnou metódou. Pri iLASIKU sa flap nevytvára narušením povrchu oka, ale pomocou šetrného pôsobenia femtosekundového laserového lúča na povrch oka (krátkymi svetelnými impulzami) bez toho, aby sa operatér dotkol vášho oka.

Vytvorenie príklopky pomocou femtosekundového laseru je omnoho presnejšie ako mechanické rezy a prispieva k minimalizácii komplikácii spôsobených mechanickým rezom. Táto bezdotyková metóda (patentovaný postup IntraLase) je tak oveľa šetrnejšia, bezpečnejšia a prispieva k rýchlejšiemu hojeniu a korekcii vášho zraku.

Po vytvorení príklopky (lamely) pod ňou následne pôsobí druhý, excimerový laser (VISX STAR S4 IR), ktorý odstráni nežiadúce dioptrie. Po laserovom odstránení dioptrií sa lamela vráti na pôvodne miesto a zahojí sa v priebehu nasledujúcich 12 hodín. Precíznosť tejto laserovej metódy vám umožní už niekoľko minút po zákroku sledovať okolitý svet – bez okuliarov či kontaktných šošoviek a úplne bezbolestne.

Zákrok iLASIK je úplne bezbolestný nielen počas samotného zákroku, ale aj počas doby hojenia.

 

Bezpečnosť na prvom mieste

Jedine metódu iLASIK môžu absolvovať aj astronauti a piloti – teda povolania, pri ktorých je bezchybný zrak na prvom mieste, pretože na ňom závisí ich efektivita a presnosť pri plnení úloh. A ako jediný spomedzi všetkých laserových zákrokov je zákrok iLASIK certifikovaný nielen vesmírnou agentúrou NASA a ďalšími inštitúciami Americkou armádou a spoločnosťou FDA (Food and Drug Administration).

 

Výhody zákroku iLASIK

 1. Vďaka precíznej digitálnej 3D mape je zákrok vykonaný presne podľa vašej dioptrickej chyby
 2. Najšetrnejší laserový zákrok
 3. Najrýchlejšia doba hojenia
 4. Vyššia presnosť
 5. Vyššia bezpečnosť
  • Výrazné zredukovanie rizika výskytu komplikácií spôsobených mechanickým rezom
  • Zredukovanie rizika výskytu zápalov alebo infekcií
  • Väčšia plocha pôsobenia s lepšou stabilitou
  • Minimalizované riziko potreby vykonania opakovaného výkonu
 6. Zvýšenie komfortu
 7. Dokonalá predpovedateľnosť zákroku
 8. Lepšia schopnosť predpovedania tvaru príklopky. Chirurg už vopred vie s istou predpovedať tvar, hrúbku, veľkosť a ostatné vlastnosti príklopky rohovky. A to je podstatný parameter pri dioptrických chybách vyššieho stupňa.

4 kroky k Vášmu životu bez okuliarov

Zákrok iLASIK prebieha v 4 nasledujúcich krokoch:

1

Zber dát o zrakovej chybe pacienta pomocou systému AMO WaveScan

Vašu krátkozrakosť, ďalekozrakosť či astigmatizmus (cylinder) šetrne a dokonalo odstránime na podklade tzv. digitálnej 3D mapy (WaveScan) vašej dioptrickej chyby. Tú získame počas individualizovaného predoperačného vyšetrenia. Táto digitálna mapa je pre každé oko jedinečná tak, ako je pre každý prst jedinečný jeho odtlačok. Obsahuje detailné informácie o zakrivení vašej rohovky, jej nepravidelnostiach a prítomnosti dioptrických chýb nižšieho a vyššieho stupňa. Pracuje v obzvlášť vysokom rozlíšení, takže nám umožňuje na jej základe vykonať zákrok, ktorý presne zodpovedá potrebám Vášho oka a to tak, aby ste po ňom videli čo najkvalitnejšie a najostrejšie.

2

Precízne zameranie na oko pacienta pomocou technológie IR (Iris Registration)

Tento systém zabezpečí, aby bol každý jeden laserový bod umiestnený správne. A to aj v tom prípade, keď sa oko pacienta pri zmene polohy zo sedu do ľahu jemne otočí. IR systém identifikuje a zaznamená všetky zmeny na dúhovke.

3

Prispôsobenie pôsobenia laseru na oko pacienta za pomoci VSS - a VRR postupu na základe výpočtov predchádzajúcich krokov

Vďaka neustálej zmene intenzity a frekvencie pôsobiaceho laserového lúču je zákrok iLASIK oveľa šetrnejší a doba zákroku sa znižuje.

4

Aktívne sledovanie oka pomocou systému Active Track 3-D

Ani ten najmenší pohyb pacienta pri zákroku nemôže ohroziť bezpečnosť a želaný výsledok laserovej operácie. Zatiaľ čo bežné systémy zaznamenávajú iba pohyb oka hore/dole a vľavo/ vpravo, Active Track 3-D je schopný zaznamenať aj pohyb oka smerom k laseru a od neho. Ľudské oko sa dokáže pohybovať iba do týchto troch dimenzií a systém excimerového laseru VISX STAR S4 IR vie spozorovať všetky. Pri odchýlení oka mimo bezpečnú zónu sa laserové pôsobenie okamžite vypne, čo zaručí bezpečný priebeh zákroku.

 

Je iLASIK vhodný aj pre Vás?

Nachádzate sa medzi 18. a 40. rokom života a netrpíte iným očným ochorením? V tom prípade je zákrok iLASIK pravdepodobne aj pre vás vhodným riešením na odstránenie vašej dioptrickej chyby.

Využite možnosť bezplatnej konzultácie s našimi odborníkmi na niektorom z pracovísk VESELY I Očná Klinika, jedinom očnom centre na Slovensku s prístrojovým vybavením femtosekundového laseru typu VISX STAR S4 IR a presvedčte sa, ako vám zákrok iLASIK môže zmeniť život k lepšiemu.

V prípade, že vás trápi krátkozrakosť, ďalekozrakosť či astigmatizmus, ale nezodpovedáte vekovým požiadavkám na zákrok iLASIK, pravdepodobne budete vhodnými kandidátmi na zákrok PRELEX alebo FemtoPRELEX. Viac informácií o týchto zákrokoch nájdete TU.

CHCEM SA OBJEDNAŤ

CESTUJTE
ZADARMO VLAKOM
ZA OSTRÝM ZRAKOM

VIAC INFO  KONTAKT