Pohotovosť: +421 901 787 808
Kontakt: +421 2 3211 4646 alebo +421 2 3211 4644

LASEK

Uvidíte, že s nami uvidíte.

Operačná metóda LASEK

Operácia očí metódou LASEK je vhodným riešením, ak sa chcete zbaviť okuliarov alebo kontaktných šošoviek, ale vaša rohovka je príliš tenká alebo máte v tme príliš širokú zrenicu. Ďalekozrakosť, krátkozrakosť či astigmatizmus vám v takomto prípade odporúčame odstrániť laserovým zákrokom LASEK.

Medicínske vedomosti a dlhoročné skúsenosti našich očných lekárov a chirurgov ruka v ruke s najmodernejším technologickým vybavením našej kliniky sú zárukou nadštandardnej starostlivosti a skvelých výsledkov.

 

Čo je to LASEK?

Laserový zákrok LASEK patrí do skupiny povrchových refrakčných operácii rohovky a predstavuje modifikovanú verziu najzákladnejšej a najstaršej laserovej metódy s názvom PRK. Pred samotnou korekciou dioptrickej chyby sa dočasne odhrnie najvrchnejšia časť rohovky, tzv. epitel z pôvodného miesta. Potom laserový lúč excimerového laserového prístroja pôsobí priamo na povrch rohovky.

Po úspešnom ukončení korekcie sa epitel položí na svoje pôvodné miesto a pôsobí ako premostenie pre novonarastajúci epitel.

Zákrok LASEK podobne ako zákrok PRK vyžaduje rekonvalescenciu 4 až 5 dní. Je spojená s bolestivosťou, svetloplachosťou a slzením očí. S bolesťou sa nestretnete pri zákrokoch FemtoLASIK alebo iLASIK.

Výhody zákroku LASEK

  1. Hrúbka rohovky – LASEK je vhodná alternatíva pre pacientov s príliš tenkou rohovkou, ktorí nie sú vhodní na podstúpenie zákrokov FemtoLASIK alebo iLASIK.
  1. Cenová dostupnosť – povrchové laserové metódy sú cenovo dostupnejšie než zákroky FemtoLASIK alebo iLASIK (doba hojenia je však podstatne dlhšia a bolestivá).

 

3 kroky k vášmu životu bez okuliarov

Zákrok LASEK je možné vykonať buď ako zákrok „Štandard“ alebo ako presný zákrok „Na mieru“. Zákrok LASEK „Na mieru“ prebieha v 3 nasledujúcich krokoch:

1. Precízne zameranie na oko pacienta pomocou technológie IR (Iris Registration).

Tento systém zabezpečí, aby bol každý jeden laserový bod umiestnený správne. A to aj v tom prípade, keď sa oko pacienta pri zmene polohy zo sedu do ľahu jemne otočí. IR systém identifikuje a zaznamená všetky zmeny na dúhovke.

2. Prispôsobenie pôsobenia laseru na oko pacienta za pomoci VSS – a VRR postupu na základe výpočtov predchádzajúcich krokov.

Vďaka neustálej zmene intenzity a frekvencie pôsobiaceho laserového lúču je zákrok FemtoLASIK Na mieru oveľa šetrnejší a doba zákroku sa znižuje.

3. Aktívne sledovanie oka pomocou systému Active Track 3-D.

Ani ten najmenší pohyb pacienta pri zákroku nemôže ohroziť bezpečnosť a želaný výsledok laserovej operácie. Zatiaľ čo bežné systémy zaznamenávajú iba pohyb oka hore/dole a vľavo/ vpravo, Active Track 3-D je schopný zaznamenať aj pohyb oka smerom k laseru a od neho. Ľudské oko sa dokáže pohybovať iba do týchto troch dimenzií a systém excimerového laseru VISX STAR S4 IR vie spozorovať všetky. Pri odchýlení oka mimo bezpečnú zónu sa laserové pôsobenie okamžite vypne, čo zaručí bezpečný priebeh zákroku.

 

Je LASEK vhodný aj pre vás?

Nachádzate sa medzi 18. a 40. rokom života a netrpíte iným očným ochorením? V tom prípade je zákrok LASEK pravdepodobne aj pre vás vhodným riešením na odstránenie dioptrickej chyby. Jednoducho a rýchlo sa vďaka nemu zbavíte svojej krátkozrakosti, ďalekozrakosti, dokonca aj astigmatizmu.

Využite možnosť bezplatnej konzultácie s našimi odborníkmi na niektorom z pracovísk VESELY I Očná Klinika a presvedčte sa, ako vám zákrok LASEK môže zmeniť život k lepšiemu.

V prípade, že vás trápi krátkozrakosť, ďalekozrakosť či astigmatizmus, ale nezodpovedáte vekovým požiadavkám na laserový zákrok, pravdepodobne budete vhodnými kandidátmi na zákrok PRELEX alebo FemtoPRELEX. Viac informácií o týchto zákrokoch nájdete TU.

CHCEM SA OBJEDNAŤ