Pohotovosť: +421 901 787 808
Kontakt: +421 2 3211 4646 alebo +421 2 3211 4644

Ochorenia očí

Zrak - najdôležitejší zmysel

Choroby oka a zraku

Zrakom vnímame až 80% informácií z okolitého sveta. Odborná starostlivosť v prípade akéhokoľvek ochorenia je preto nevyhnutná.

CHCEM SA NECHAŤ VYŠETRIŤ

Krátkozrakosť

Ide o poruchu zraku, pri ktorej pacient vidí nejasne predmety vzdialenejšie ako 5 metrov. Krátkozrakí ľudia nevidia dobre do diaľky a pri pohľade sa snažia zaostriť napríklad prižmúrením očí. Korekcia krátkozrakosti si vyžaduje mínusové sklá, rozptylky, ktoré zabezpečujú posun dopadajúcich svetelných lúčov do bodu najostrejšieho videnia. Pohodlnejšou formou odstránenia krátkozrakosti je bezbolestný laserový zákrok alebo implantácia šošovky.

Viac informácií

Ďalekozrakosť

Ďalekozrakí ľudia nevidia dobre do blízka, a preto od pozorovaných predmetov odstupujú alebo si ich odťahujú ďalej od očí. Ďalekozrakosť alebo hypermetropia je stav, pri ktorom je oko kratšie, ako by malo byť. Lúče z pozorovaného predmetu sa koncentrujú za bodom najostrejšieho videnia a vytvárajú neostrý obraz. Tejto zrakovej chyby Vás zbavíme rýchlo a bezbolestne.

Viac informácií

Astigmatizmus

Táto porucha videnia je spôsobená nerovnomerným zakrivením očnej rohovky, ktorá spôsobuje neostré videnie. Normálne vidiace oko je schopné zobrazovať obrazy na sietnici ostro a jasne. Rohovka a šošovka viackrát lámu dopadajúce lúče svetla a koncentrujú ich presne v ohnisku najostrejšieho videnia v strede sietnice. Či už astigmatizmu alebo astigmatizmu spojeného s refrakčnou chybou Vás rýchlo a bezpečne dokážeme zbaviť bezbolestným zákrokom.

Viac informácií

Starecká slabozrakosť

Starecká slabozrakosť, tzv. „choroba krátkych rúk“ alebo presbyopia, sa začína u väčšiny pacientov prejavovať po 40. roku života. Predstavuje poruchu videnia spôsobenú úbytkom akomodačnej schopnosti šošovky s pribúdajúcim vekom. Kým v minulosti boli jedinou metódou pri liečbe stareckej slabozrakosti okuliare s multifokálnymi sklami alebo dvojo okuliarov, dnes pomáha bezbolestná a rýchla implantácia multifokálnej šošovky.

Viac informácií

Sivý zákal

Sivý zákal, odborne nazývaný katarakta, súvisí do veľkej miery s vekom, kedy sa zhoršuje zraková ostrosť. Sivý zákal sa najčastejšie vyskytuje u osôb nad 55 rokov, ale príležitostne môže byť zistený aj u mladších ľudí, vrátane novorodencov. Neliečený sivý zákal môže viesť až k slepote. Jediným riešením tohto ochorenia je bezbolestná a rýchla operácia, ktorá vám prinavráti znovu jasný pohľad na svet.

Viac informácií

Keratokonus

Keratokonus patrí do skupiny tzv. ektatických ochorení rohovky. Výskyt je približne jeden prípad na 1 000 až 1 500 ľudí. Príčina vzniku tohto ochorenia nie je úplne objasnená, no predpokladá sa súčinnosť niekoľkých faktorov: dedičnosť, mechanické vplyvy alebo alergia. VESELY Očná Klinika je jediné súkromné pracovisko na Slovensku poskytujúce kompletnú liečbu ochorenia keratokonus a to vo všetkých štádiách jeho výskytu.

Viac informácií

Tupozrakosť

Tupozrakosť, medicínsky amblyopia, alebo tzv. lenivé oko, je stav, pri ktorom síce došlo k správnemu anatomickému vývoju oka, ale jeho funkčnosť nie je dokonalá. Ide o vrodené ochorenie, ktoré sa vyznačuje zníženou zrakovou ostrosťou jedného alebo aj oboch očí.

Viac informácií

Zelený zákal

Zelený zákal, teda glaukóm, je očné ochorenie, ktoré sa spája so zvýšeným očným tlakom a môže bez správnej a včasnej liečby viesť až k úplnej slepote. Táto očná choroba je vyvolaná zvýšeným vnútroočným tlakom a spôsobuje poškodenie zrakového nervu, ktoré môže viesť k výpadku v zornom poly.

Viac informácií

Ochorenia sietnice

Sietnica je tenučká vrstva svetlocitlivých buniek, ktorá vystiela naše oko zvnútra. Obsahuje bunky – fotoreceptory, ktoré svetelný vnem zachytia a posúvajú ho očným nervom ďalej do mozgu. Pre dobrú zrakovú ostrosť je nevyhnutné aby bola sietnica zdravá a všetky jej vrstvy neporušené.

Viac informácií

Suché oko

Suché oko patrí do skupiny tzv. civilizačných chorôb. Veľmi často sa s ním stretávajú zamestnanci dlhodobo pracujúci v klimatizovaných alebo extrémne prekúrených priestoroch. Taktiež tí, ktorí dlhodobo pracujú s počítačom či v prašnom prostredí. Toto ochorenie je spôsobené nedostatočnou tvorbou alebo kvalitou vlastných sĺz.

Viac informácií

Aktuálne novinky

 • jún222017

  Cestujte zadarmo vlakom za ostrým zrakom!

  Milí priatelia, odteraz Vám cestu vlakom do Bratislavy na Vašu laserovú operáciu očí zaplatíme my!

  Čítať ďalej
  VESELY Očná Klinika
 • apr252017
  Zľava s filmom Cuky Luky

  Zľava 333€ na bezbolestné odstránenie okuliarov!

  S VESELÝM filmom CUKY LUKY vás zbavíme bezbolestne okuliarov a navyše so zľavou 333€!

  Čítať ďalej
  VESELY Očná Klinika
 • apr242017

  Zradné alergie

  Číhajú na nás najmä na jar a v lete, no niektorých ľudí vedia potrápiť aj na jeseň či dokonca v zime! Viete odlíšiť prejavy alergickej…

  Čítať ďalej
  VESELY Očná Klinika