Pohotovosť: +421 901 787 808
Kontakt: +421 2 3211 4646 alebo +421 2 3211 4644

Oči a beh

Aby oči správne fungovali, treba im dopriať aspoň dve hodiny pobytu v exteriéri.

Oči a beh
16. apríla 2017 Admin Veselý

Oči a beh

Pre mnohých nie je príjemnejší relax než beh. Ten neponúka uvoľnenie len pre dušu, ale aj pre telo. Oči nevynímajúc. Niekoľko štúdií dokázalo, že na to, aby oči správne fungovali je vhodné im dopriať aspoň dve hodiny pobytu v exteriéri.

Toto obzvlášť platí pre všetkých tých, ktorí presedia takmer celý pracovný deň pri počítači, alebo za knihami. Dodržiavanie tejto zásady zabraňuje vzniku, rsp. prehlbovaniu krátkozrakosti nie len u detí, ale aj u dospelých. Čo ale v prípade, keď už krátkozraký som a rád behám?

Najjednoduchšou pomôckou sú okuliare. Tí ktorí okuliare nosia vedia, že behať s nimi je veľmi náročné. Nie len preto, že neustále poskakujú na nose a človek cez ne viacej nevidí, než vidí, ale aj preto, že sa veľakrát zarosia, či v daždi zašpinia. Mnohí poznajú ten pocit, keď im kvapky stekali po sklíčkach a nevideli kadiaľ bežia a zastaviť v dobre rozbehnutom tempe sa predsa nikomu nechce.

Možnosťou, ako prejsť krátkozrakosti cez rozum sú kontaktné šošovky. Sú super, lebo slúžia celý deň, ale manipulácia s nimi ráno a večer je vždy náročná. A taktiež je pravdou aj to, že občas na oku akoby plávali a teda nie je ani s nimi vždy dobre a ostro vidieť. Zdanlivo najkomplikovanejším a odvahu vyžadujúcim riešením je laserový zákrok na odstránenie dioptrií.

Vďaka dnešným technológiám sú tieto zákroky veľmi šetrné, presné a bezbolestné. Dokonca pri zákrokoch FemtoLASIK alebo iLASIK, poskytovaným v našej očnej klinike, je možné sa vrátiť do normálneho života už v priebehu 12 hodín a k behaniu už o 24 hodín. A ten komfort a ostré videnie na každom kroku, či metri a za všetkých podmienok predsa za ten kúsok odvahy stojí.