Pohotovosť: +421 901 787 808
Kontakt: +421 2 3211 4646 alebo +421 2 3211 4644

Operácia ďalekozrakosti

Zažite slobodu – bez okuliarov a kontaktných šošoviek

Operácia ďalekozrakosti

Trvalé a bezbolestné riešenie problémov s ďalekozrakosťou je na dosah. Bezbolestná laserová korekcia alebo chirurgická implantácia šošoviek predstavujú trvalú liečbu vašej ďalekozrakosti a prinavrátia vám znovu ostrý a jasný pohľad aj na blízko.

Bez ťažkostí vidíte predmety v diaľke, ale robí vám problém prečítať text v novinách alebo na displeji telefónu? Trápia vás okrem toho začervenané oči, problémy so zaostrovaním, pobolievanie hlavy či potreba žmúriť? Pravdepodobne trpíte ďalekozrakosťou. Na VESELY Očná Klinika vám vieme poskytnúť rýchlu a bezbolestnú liečbu vašej ďalekozrakosti.

Videnie s ďalekozrakosťou

Liečebné metódy

Ďalekozrakosť možno korigovať dioptrickými okuliarmi. V dnešnej dobe sa jej však viete aj definitívne zbaviť – rýchlou, bezpečnou a najmä bezbolestnou operáciou vykonávanou v lokálnej anestézii.

Existuje niekoľko metód, liečba podobne ako u krátkozrakosti závisí od výšky vašej dioptrickej chyby. Ďalekozrakosť z vašich očí odstránime laserom, implantáciou fakickej šošovky alebo refrakčnou výmenou šošovky. Po každom z týchto zákrokov ihneď vidíte ostro bez nutnosti ďalšej korekcie a už do 24 hodín po zákroku sa dokážete vrátiť do každodenného života.

a) Laserový zákrok na odstránenie ďalekozrakosti

Cieľom laserových zákrokov je pomocou najmodernejších prístrojov zmeniť v závislosti od dioptrickej chyby zakrivenie rohovky, čo upraví deformovaný tvar oka a budete vidieť predmety znovu jasne a ostro. Na rozdiel od krátkozrakosti však takzvané povrchové zákroky (ktoré operujú na povrchu rohovky) PRK alebo LASEK nedokážu ďalekozrakosť korigovať. Naopak podpovrchové zákroky iLASIK a FemtoLASIK vás jej rýchlo a bezbolestne zbavia tak, že pomocou laseru riadeného počítačom rohovkové tkanivo zmení svoju formu v rozsahu tisíciny milimetra a vyrovná sa skrátený tvar oka.

Po laserovej operácii ďalekozrakosti budete vidieť blízke predmety znovu ostro a jasne.

b) Refrakčná výmena šošovky na odstránenie ďalekozrakosti

Bezbolestne, rýchlo a natrvalo vás ďalekozrakosti dokáže zbaviť aj chirurgický zákrok, pri ktorom sa do oka implantuje umelá vnútroočná šošovka. Pri refrakčnej operácii šošovky sa rozlišuje medzi implantáciou umelej vnútroočnej šošovky pri zachovaní vašej pôvodnej a celkovou výmenou pôvodnej vnútroočnej šošovky za novú, umelú.

Pri implantácii šošovky sa k vašej prirodzenej šošovke jednoducho vloží nová umelá šošovka. Obe šošovky ostanú natrvalo vložené v oku. V takomto prípade hovoríme o implantácii fakických šošoviek.

Starším pacientom odporúčame celkovú výmenu šošovky, vzhľadom na zvýšenú pravdepodobnosť výskytu sivého zákalu. Pri tomto zákroku sa vlastná, poškodená šošovka odstráni a vymení sa za novú multifokálnu šošovku, ktorá nahradí okuliare a dokáže korigovať aj stareckú slabozrakosť, tzv. chorobu krátkych rúk. V prípade, že sa odstraňuje naraz ďalekozrakosť spolu s krátkozrakosťou, hovoríme o zákrokoch PRELEX alebo FemtoPRELEX.

 

Ktorý zákrok je vhodný pre vás?

Ďalekozrakosť: Ďalekozrakosť: Ďalekozrakosť: Ďalekozrakosť:
do cca +4 dioptrií nedá sa korigovať do cca +10 dioptrií bez obmedzenia
Astigmatizmus: Astigmatizmus: Astigmatizmus: Astigmatizmus:
do cca 5 dioptrií do cca 3 dioptrií do cca 6 dioptrií do cca 12 dioptrií
Indikácie: Indikácie: Indikácie: Indikácie:
tenká rohovka

vysoká ďalekozrakosť, vek do 40r.

ďalekozrakosť spojenej so stareckou slabozrakosťou, vek nad 40r.
Vhodný zákrok: Vhodný zákrok: Vhodný zákrok: Vhodný zákrok:
iLASIK
FemtoLASIK
LASEK
PRK
implantácia fakických šošoviek
PRELEX / FemtoPRELEX

Prehľad dostupných zákrokov je informatívny. Každá korekcia zraku si vyžaduje individuálne posúdenie lekárom. Až dôkladné očné vyšetrenie na našej klinike určí, ktorá operačná metóda je pre vás najlepšia a najbezpečnejšia.

 

Ako to prebieha?

Pred každou operáciou ďalekozrakosti je potrebné absolvovať kompletné a podrobné predoperačné vyšetrenie na jednom z našich pracovísk. Môžete sa naň objednať telefonicky, e-mailom alebo prostredníctvom online formulára. všetky potrebné údaje nájdete v sekcii KONTAKT.

Vstupné vyšetrenie

Na úvod podstúpite kompletné vstupné vyšetrenie, ktorého cieľom je získať čo najviac údajov a informácií nielen o vašich očiach, ale aj o vašom životnom štýle, zvykoch, záľubách, potrebách a predstavách o výsledku zákroku. Na základe zhromaždených výsledkov vám naši špecialisti odporučia najvhodnejšie a najbezpečnejšie riešenie vašej ďalekozrakosti a ďalší postup.

Chceli by sme vás dôrazne upozorniť, že minimálne dva týždne pred vyšetrením v laserovom centre našej očnej kliniky nesmiete nosiť kontaktné šošovky, aby nedošlo ku skresleniu veľmi detailných a precíznych meraní, ktoré sú kľúčové pre úspešný výsledok zákroku.

Vyšetrenie trvá približne dve hodiny a jeho súčasťou je skúška zrakovej ostrosti, meranie výšky vnútroočného tlaku a kontrola predného segmentu oka (rohovka, dúhovka, šošovka) a očného pozadia. Zároveň absolvujete aj niekoľko špecializovaných vyšetrení, ktoré nám pomôžu určiť presnú výšku vašej dioptrickej chyby.

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte ich našim špecialistom položiť. Ochotne vám všetko vysvetlia, aby ste boli čo najviac informovaní a operáciu podstupovali s dobrým pocitom. Váš pocit bezpečia a dôvera sú pre nás dôležité!

Opatrenia po vyšetrení

Rozkvapkanie a rozšírenie zreničiek spôsobuje dočasné zhoršené videnie nablízko a neschopnosť zaostriť. Preto pacientom neodporúčame približne 3-4 hodiny po vyšetrení šoférovať. Trvanie pôsobenia očných kvapiek je u každého individuálne.

Operácia

Pri laserových zákrokoch operujeme v jeden deň obe oči. Pri zákrokoch PRELEX, FemtoPRELEX alebo implantácii fakických šošoviek sa najskôr operuje jedno oko a o týždeň neskôr druhé. V deň operácie sa klient zdrží na našej očnej klinike dokopy približne dve hodiny. Počas tohto pobytu Vám budú najskôr vykonané ešte raz všetky základné očné vyšetrenia a vylúčime akékoľvek akútne očné ochorenia. Ak sú všetky výsledky ideálne, budete následne pripravený na samotný zákrok. Priebeh operácie sa mení podľa konkrétnej operačnej metódy.

Približne 20 minút po operácii môžete našu očnú kliniku opustiť v sprievode blízkej osoby. Odporúčame vám po zvyšok dňa dodržiavať kľudový režim a oddychovať.

Každému pacientovi dávame S.O.S. kontakt na niektorého z našich očných chirurgov, ktorí sú k dispozícii na bezprostrednú telefonickú konzultáciu pre prípad otázok alebo pochybností.

Kontrola po zákroku

Po všetkých refrakčných očných operáciách je potrebné podstúpiť kontrolné vyšetrenie, ktoré absolvujete na druhý deň po zákroku.

Termíny ďalších pooperačných kontrol vám určí váš ošetrujúci lekár individuálne podľa štádia ochorenia a liečby.

Pooperačná liečba a zotavovanie

Pooperačná liečba nie je náročná, v podstate pozostáva z toho, že si do očí pravidelne aplikujete špeciálne pooperačné kvapky. Dobu užívania kvapiek vám určí váš ošetrujúci lekár.

Obmedzenia po zákroku závisia od toho, aký zákrok ste absolvovali. Tieto obmedzenia a ich dĺžka sa môžu individuálne meniť v závislosti od odporúčania a pokynov vášho ošetrujúceho lekára. Konkrétnu pooperačnú starostlivosť a obmedzenia si môžete prečítať v sekcii laserové operácie očí a operácia šošovky.

CHCEM SA OBJEDNAŤ