Pohotovosť: +421 901 787 808
Kontakt: +421 2 3211 4646 alebo +421 2 3211 4644

Predoperačné vyšetrenie

Prvý krok na vašej ceste k zdravým očiam

Predoperačné vyšetrenie očí

Každé ľudské oko je jedinečné. Preto je pred každým operačným zákrokom nevyhnutné absolvovať kompletné a podrobné predoperačné vyšetrenie.

Cieľom dôkladného a precízneho predoperačného vyšetrenia je získať detailné a relevantné informácie o vašich očiach, a to je prvý dôležitý krok na vašej ceste k zdravému zraku, ktorý vás čaká po úspešnej očnej operácii na niektorom z našich pracovísk. Záleží nám na perfektných výsledkoch a vašej spokojnosti, preto vyšetreniu vašich očí venujeme maximum pozornosti a času.

Maximálna precíznosť

Individuálny prístup

Najmodernejšie technológie

Prísne vstupné kritéria

 

Predoperačné vyšetrenie pozostáva z dvoch častí:

  • Základné očné vyšetrenie a konzultácia s lekárom
  • Špecializované očné vyšetrenia, určenie diagnózy a výber najbezpečnejšej operačnej metódy
1

Predoperačné vyšetrenie trvá približne dve hodiny. Po úvodnej registrácii na recepcii našej kliniky vám pomocou najmodernejších vyšetrovacích prístrojov vykonáme základné očné merania – test zrakovej ostrosti, meranie vnútroočného tlaku a vyšetrenie predného segmentu oka (rohovka, dúhovka, šošovka).

Ku každému pacientovi pristupujeme individuálne, preto sa potrebujeme zoznámiť nielen so zdravotným stavom vašich očí, ale aj s vašim životným štýlom, zvykmi, záľubami, potrebami, požiadavkami a predstavami o výsledku zákroku. Preto nasleduje osobný rozhovor s lekárom. Na základe výsledkov základných vyšetrení a konzultácie vám navrhneme ďalší postup špecializovaných vyšetrení.

2

V druhej fáze predoperačných vyšetrení sa venujeme detailnému vyšetrovaniu vašich očí, aby sme našli a identifikovali všetky, aj tie najnepatrnejšie očné defekty alebo ochorenia. Je pritom potrebné, aby sme vám pomocou špeciálnych kvapiek rozšírili zreničky. Na základe týchto meraní pomocou najmodernejších prístrojov dokážeme finálne určiť, ktorý zákrok je vo vašom prípade najvhodnejšou a najbezpečnejšou voľbou na odstránenie ochorenia alebo dioptrickej chyby. Potom s vami prekonzultujeme rôzne možnosti a odporučíme vám konkrétnu operačnú metódu, ktorá je šitá na mieru vášmu zdravotnému stavu a individuálnym potrebám.

 

V prípade zákrokov PRELEX, FemtoPRELEX a operácie sivého zákalu vyberáme v tejto fáze na základe výsledkov predoperačných vyšetrení najvhodnejšie šošovky vzhľadom na individuálne potreby vašich očí a objednávame výrobu týchto implantátov.

V prípade laserových alebo iných zákrokov vyberáme v rozhovore spolu s vami konkrétnu operačnú metódu.

V rámci predoperačného vyšetrenia vás dôkladne oboznámime so všetkými podstatnými informáciami, ktoré sa týkajú zákroku – s jeho cenou, priebehom, predprípravou, pooperačnou starostlivosťou atď. Všetky informácie vám poskytneme aj v písomnej podobe. Ak budete mať dodatočné otázky, neváhajte sa ich spýtať našich špecialistov. Ochotne vám všetko vysvetlia, aby ste boli čo najviac informovaní a operáciu podstupovali s dobrým pocitom. Váš pocit bezpečia a dôvera sú pre nás dôležité!

UPOZORNENIE: Chceli by sme vás dôrazne upozorniť, že minimálne dva týždne pred predoperačným vyšetrením predchádzajúcim laserovému zákroku nesmiete nosiť kontaktné šošovky, aby nedošlo ku skresleniu veľmi detailných a precíznych meraní, ktoré sú kľúčové pre úspešný výsledok zákroku.

 

Opatrenia po vyšetrení

Rozkvapkanie a rozšírenie zreničiek spôsobuje dočasné zhoršené videnie nablízko a neschopnosť zaostriť. Preto pacientom neodporúčame približne 3-4 hodiny po vyšetrení šoférovať. Trvanie pôsobenia očných kvapiek je u každého individuálne.

Prečo predoperačné vyšetrenie neprebieha v deň operácie?

Pacienti sa nás často pýtajú, či je možné, aby podstúpili predoperačné vyšetrenia v ten istý deň ako samotný zákrok. V záujme vašej bezpečnosti to však KATEGORICKY ODMIETAME! Pokiaľ má byť zákrok vykonaný precízne, bezpečne, kvalitne a so želanými výsledkami, je z medicínskeho, fyziognomického aj morálneho hľadiska nekorektné snažiť sa ušetriť čas a veci urýchliť. Pri vstupných vyšetreniach je nevyhnutné kvapkami rozšíriť zrenice, aby lekár mohol dôkladne vyšetriť aj očné pozadie. Oko sa však po rozkvapkaní ocitne v neprirodzenom stave, ktorý môže trvať až niekoľko hodín, kým sa znovu vráti do svojho pôvodného, prirodzene zúženého stavu. Laserový zákrok na oku je možné vykonať len vtedy, keď sa zrenica oka nachádza v prirodzenom, zmenšenom stave, inak zákrok nebude mať želaný stopercentný výsledok.

Záleží nám na tom, aby sme operačnými zákrokmi u všetkých našich pacientov dosiahli vždy najlepší možný výsledok. Preto považujeme za bezpodmienečne nevyhnutné, aby ste našu kliniku navštívili viac než len raz.

 

Termín vyšetrenia a operácie

Termín vstupného vyšetrenia si môžete s nami dohodnúť telefonicky, e-mailom alebo prostredníctvom online formulára, ktoré nájdete v sekcii KONTAKT.

BRATISLAVA POPRAD KOŠICE

Za bežných okolností vám vieme termín predoperačného vyšetrenia poskytnúť v horizonte dvoch týždňov od objednania. Zároveň vás pridelíme jednému z našich očných špecialistov.

Ten s vami v prípade optimálnych výsledkov predoperačných vyšetrení dohodne konkrétny termín operácie. Termín sa odvíja od konkrétneho druhu zákroku, dostupnosti operačných materiálov, prípadne od možností vašej zdravotnej poisťovne.

CHCEM SA OBJEDNAŤ

CESTUJTE
ZADARMO VLAKOM
ZA OSTRÝM ZRAKOM

VIAC INFO  KONTAKT

 

Často kladené otázky

Aká je čakacia doba na vstupné vyšetrenie?

Na vstupné očné vyšetrenie je čakacia doba do cca 10 pracovných dní.

Je potrebné priniesť na vyšetrenie dokumentáciu z predchádzajúcich vyšetrení na iných pracoviskách?

Priniesť so sebou predchádzajúcu dokumentáciu nie je potrebné, avšak pokiaľ trpíte akýmkoľvek dlhodobým očným ochorením je každá informácia cenná.

Budú sa mi na vyšetrení rozkvapkávať oči?

V prípade, že sa jedná o predoperačné alebo kompletné očné vyšetrenie je potrebné rátať s rozkvapkávaním očí. To spôsobuje následné obmedzenie v šoférovaní a vykonávaní niektorých činností (ako napríklad práca s počítačom).

Ako dlho trvá a čo obsahuje vstupné vyšetrenie?

Vstupné vyšetrenie má charakter kompletného očného vyšetrenia. Zahŕňa meranie výšky vnútroočného tlaku, hrúbky rohovky a dioptrií, kontrolu zrakovej ostrosti, vyšetrenie predného a zadného segmentu oka a následne špecializované vyšetrenia podľa povahy Vášho ochorenia (Galilei- analyzátor rohovky, perimeter- vyšetrenie zorného poľa, OCT- CT vyšetrenie oka (sietnica, rohovka, dúhovka, komorový uhol), endoteliálna mikroskopia, …). Dĺžka trvania kompletného vyšetrenia je štandardne 1,5-2 hodiny.

CHCEM SA OBJEDNAŤ