Pohotovosť: +421 901 787 808
Kontakt: +421 2 3211 4646 alebo +421 2 3211 4644

PRELEX a FemtoPRELEX

Zrak vo vysokom rozlíšení aj po 40.tke.

PRELEX a FemtoPRELEX

Keď oči slabnú a zrak stráca ostrosť, hovorí sa o stareckej slabozrakosti. Tá však nemusí byť diagnózou len starších ľudí, prejavuje sa už u štyridsiatnikov. Zbaviť sa okuliarov na čítanie, na diaľku alebo k počítaču pomôžu rýchle a bezbolestné operačné metódy PRELEX a FemtoPRELEX.

Oči prirodzene starnú, slabnú a zrak stráca ostrosť. Hoci sa im hovorí starecká slabozrakosť, tieto ťažkosti sa často prejavujú aj u ľudí v najlepších rokoch, neraz už u štyridsiatnikov a skôr či neskôr dobehnú všetkých z nás. Máte pri čítaní „krátke” ruky a nevidíte na displej telefónu alebo na text v knihe? Pravdepodobne sa starecká slabozrakosť týka aj vás. Kedysi boli jediným riešením okuliare s multifokálnymi sklami alebo dvojo okuliarov. Dnes existuje rýchla, bezpečná a bezbolestná metóda ako sa zbaviť stareckej slabozrakosti aj okuliarov a mať lepší zrak než za mladi – a to refrakčná výmena šošovky pomocou zákrokov PRELEX a FemtoPRELEX.

 

Ostré videnie na všetky 3 vzdialenosti!

Blízka vzdialenosť

Prečítajte si knihu konečne bez okuliarov.

Stredná vzdialenosť

Pracujte na počítači bez okuliarov.

Ďaleká vzdialenosť

Spoznávajte tváre ľudí bez okuliarov.

 

Čo je to refrakčná výmena šošovky?

Cieľom refrakčnej výmeny šošovky je vrátiť pacientom dokonalú zrakovú ostrosť do diaľky aj na blízko. Je to možné dosiahnuť implantáciou tzv. multifokálnej šošovky. Tento zákrok je identický s operáciou sivého zákalu, a patrí tak k najbezpečnejším a najčastejšie vykonávaným operačným zákrokom na ľudskom tele. Jediný rozdiel spočíva v tom, že pri refrakčnej výmene šošovky sa nenahrádza zakalená šošovka, ale disfunkčná šošovka novou, umelou šošovkou, vďaka ktorej sa odstráni zraková chyba.

Samotný zákrok je možné vykonať dvomi rôznymi spôsobmi: pomocou klasickej fakoemulzifikácie (PRELEX) alebo pomocou laserového prístroja (FemtoPRELEX).

 

NENECHAJTE

SVOJ ZRAK

ZOSTARNÚŤ!

KONTAKT ZÁKROK

 

Aký je rozdiel medzi zákrokom PRELEX a FemtoPRELEX?

Femtosekundový laser CATALYS

Pri zákroku PRELEX vykonáva celý postup, od prvého až po posledný krok, operatér. Pri zákroku FemtoPRELEX prácu operatéra v približne 50% až 60% nahradí tzv. femtosekundový laser CATALYS. Použitie femtosekundového laseru skráti trvanie zákroku, zvýši jeho presnosť a precíznosť a tým pádom aj bezpečnosť.

Ľudské oko je počas operácie vďaka použitiu laserovej metódy vystavené o 40% až 100% menej škodlivej energie, než pri klasickej metóde fakoemulzifikácie. Preto je zákrok FemtoPRELEX výrazne šetrnejší.

V prípade implantácie tzv. multifokálnych, či torických šošoviek štandardne pri operácii PRELEX alebo FemtoPRELEX používame navigačný systém VERION od spoločnosti Alcon. Vďaka nemu vieme presne určiť optimálnu polohu šošovky v oku tak, aby bol výsledok zákroku čo najdokonalejší a vaša zraková ostrosť čo najlepšia.

 

Ako prebieha zákrok PRELEX?

Operačný zákrok bez laseru

Metóda fakoemulzifikácie je napriek zložitému názvu jednoduchý a bezbolestný zákrok, ktorý na VESELY Očná Klinika vykonávame tým pacientom, ktorí nepotrebujú iba okuliare na čítanie, ale aj do diaľky. Táto starecká slabozrakosť sa prejavuje prevažne u pacientov po 45. roku života. Tento bezbolestný zákrok trvá iba niekoľko minút a vykonáva sa pri lokálnej anestézii. Najskôr sa zákrok vykoná na jednom oku, týždeň neskôr na druhom.

Pri klasickej metóde fakoemulzifikácie musí chirurg najskôr manuálne skalpelom narezať rohovku a vytvoriť okrúhly otvor na prednej strane puzdra šošovky (kapsulorexa). Šošovka sa musí následne rozdrviť a odsať pomocou ultrazvukovej sondy. Po odstránení disfunkčnej šošovky sa na jej miesto vloží nová multifokálna šošovka. Tá vám prináša hneď tri výhody, nakoľko Vám zlepší videnie na všetky tri vzdialenosti – do blízka, do diaľky aj na strednú vzdialenosť.

 

Ako prebieha zákrok FemtoPRELEX?

Operačný zákrok femtosekundovým laserom

Modernejší, šetrnejší a bezpečnejší postup je tzv. FLACS, teda metóda operácie šošovky za asistencie femtosekundového lasera.

Femtosekundové lasery boli pôvodne vyvinuté na laserovú korekciu zrakovej chyby. Dnes však zabezpečujú vyššiu bezpečnosť aj pri refrakčných výmenách šošovky a operáciách sivého zákalu. Naša klinika je jediné pracovisko na Slovensku, ktoré používa laser CATALYS, ktorý bol na rozdiel od iných laserov od začiatku špeciálne navrhnutý na operáciu šošovky.

Femtosekundový laser môže vykonať až 60% krokov zo štandardnej operácie PRELEX, dokáže tak nahradiť chirurgov skalpel a zabezpečuje doposiaľ nedosiahnuteľnú úroveň precíznosti a bezpečnosti zákroku. Šošovku postihnutú stratou zaostrovania laser rozdelí na niekoľko stoviek malých pravidelných fragmentov, ktoré sa už nemusia drviť ultrazvukom, ale stačí ich len jednoducho odsať. To robí celý zákrok šetrnejším a bezpečnejším.

Aj pri tejto metóde vďaka multifokálnej šošovke profitujete zo všetkých troch výhod. Váš zrak sa výrazne zlepší na všetky tri vzdialenosti – na diaľku, na blízko aj na strednú vzdialenosť.

 

Presný popis priebehu operácie nájdete TU. 

Implantáty

Všetky implantáty, ktoré na našej klinike používame, sú vyrobené z mäkkého hydrofóbneho akrylátu. Sú skladateľné, čím sa môžu implantovať cez minimálne rezy. Najmodernejší dizajn a materiál umelých vnútroočných šošoviek zabezpečuje najlepšiu zrakovú ostrosť, a znižuje riziko vzniku druhotného sivého zákalu. Z tohto dôvodu je výber implantátu veľmi dôležitý pre celkový dlhodobý výsledok a vašu spokojnosť.

Multifokálne šošovky nemajú iba jedno ohnisko a môžu preto naraz korigovať krátkozrakosť, ďalekozrakosť aj stareckú slabozrakosť (chorobu krátkych rúk). Poskytujú tak ostrý pohľad do blízka, do diaľky a aj na strednú vzdialenosť. Po implantácii šošoviek s takým výnimočným dizajnom vám už budú vaše okuliare zbytočné. Popri prvotriednej zrakovej ostrosti vám dnes tieto inovatívne šošovky poskytnú aj dobré videnie s výrazným zredukovaním oslepujúcich efektov a minimálnou stratou kontrastu vo všetkých troch vzdialenostiach.

Implantácia torických šošoviek dokáže dokonca kompenzovať aj zlé zakrivenie rohovky (astigmatizmus). Na našej očnej klinike vieme poskytnúť aj implantáciu kombinovaných, takzvaných multifokálnych torických šošoviek a dopriať vám tak život vo vysokom rozlíšení aj po 45. roku života.

Na našej klinike si dávame záležať na najvyššej kvalite nielen odbornej starostlivosti, ale aj výberu implantátov. Preto vám ponúkame implantáty len od dvoch najkvalitnejších výrobcov, ktorí tvoria svetovú špičku nielen v produkcii a kvalite, ale aj vo vývoji vnútroočných implantátov.

Svetovo najuznávanejšie, prémiové šošovky v spojení s najmodernejšou technológiou a dlhoročnými skúsenosťami sú zárukou najvyššej precíznosti, najlepšieho výsledku a najnižšej miery komplikácii.

 

3 kroky k vášmu životu bez okuliarov pomocou zákroku FemtoPRELEX

1. Pôsobenie laseru

Pôsobenie laseru na vašom oku trvá približne 25 až 40 sekúnd a prebieha pod neustálou vizuálnou kontrolou vďaka špeciálnemu živému CT zobrazovaniu. OCT (optická koherentná tomografia) je označenie pre technológiu, ktorá vytvára obraz celej prednej časti oka v najvyššom rozlíšení a 3D.

Laser dokáže šošovku rozdeliť na množstvo menších častí bez toho, aby sa narušil povrch oka.

2. Odstránenie šošovky

Minimálnym, iba dvojmilimetrovým, dokonca samohojacím laserovým rezom v rohovke je umožnený prístup do vnútra oka, ktorým sa rozdelené časti šošovky odstránia.

3. Vloženie umelej šošovky

Cez jemný rez sa do prázdneho púzdra opatrne vloží malá, skladateľná vnútroočná multifokálna šošovka vyrobená z mäkkého materiálu. Umelá šošovka sa pomaly rozprestrie vo vnútri oka a za pomoci malých elastických ramienok sa zakotví v púzdre na správnom mieste a v správnej pozícii.

Počas zákroku môžete cítiť jemný tlak, inak je celý priebeh úplne bezbolestný.

 

Výhody zákroku FemtoPRELEX

Najvyššia bezpečnosť

  • Manuálna práca na oku zredukovaná na minimum
  • Minimálna pravdepodobnosť vzniku komplikácií
  • Použitie menšieho množstva škodlivej energie

Najkvalitnejšie implantáty

  • Redukcia rušivých svetelných fenoménov
  • Ostré videnie do všetkých troch vzdialeností
  • Prispôsobenie individuálnym potrebám

Najmodernejšia laserová technológia

  • Vysoký účinok aj napriek nízkej energii žiarenia
  • Energia pôsobí v extrémne krátkych laserových impulzoch
  • Veľkosť miesta pôsobenia iba 1/100 mm

Je PRELEX alebo FemtoPRELEX vhodný aj pre vás?

Dovŕšili ste 40. alebo 45. rok života a trpíte krátkozrakosťou, ďalekozrakosťou alebo chorobou krátkych rúk? V tom prípade je zákrok PRELEX alebo FemtoPRELEX pravdepodobne aj pre vás vhodným riešením na odstránenie dioptrickej chyby.

Využite možnosť bezplatnej konzultácie s našimi odborníkmi na niektorom z pracovísk VESELY I Očná Klinika a presvedčte sa, ako vám zákrok PRELEX alebo FemtoPRELEX môže zmeniť život k lepšiemu.

CHCEM SA OBJEDNAŤ