Pohotovosť: +421 901 787 808
Kontakt: +421 2 3211 4646 alebo +421 2 3211 4644

PRK

Zabudnite na problém s dioptriami.

Operačná metóda PRK

Operácia očí metódou PRK bola prvou laserovou operáciou na odstránenie dioptrických chýb a je predchodcom metód LASEK a LASIK. Hoci je vhodná pre každého záujemcu o korekciu dioptrií, kvôli dlhej a bolestivej rekonvalescencii je čoraz menej vyhľadávaná. Metóda PRK je vhodná predovšetkým pre pacientov, ktorí majú príliš tenkú rohovku a nemôžu podstúpiť iné laserové zákroky.

Čo je to PRK?

PRK patrí do skupiny povrchových refrakčných výkonov na rohovke. Laserový lúč pri tomto zákroku pôsobí priamo na povrch rohovky, a to buď bez predchádzajúceho zásahu chirurga – tzv. „no touch“ metóda, alebo po predchádzajúcom mechanickom odstránení povrchovej vrstvy rohovky (epitelu) lekárom.

V prvom kroku lekár odstráni epitel rohovky. V druhom kroku lúče takzvaného excimerového lasera odstránia dioptrickú chybu. Celý tento proces kontroluje počítač. Ten riadi množstvo a veľkosť laserových impulzov, vďaka čomu dochádza k odstráneniu zrakovej chyby.

Nové bunky epitelu vo väčšine prípadov dorastú do piatich dní po zákroku. Počas tejto doby hojenia ostáva na povrchu oka umiestnená priesvitná ochranná šošovka, ktorá zabraňuje infekcii alebo poškodeniu rany na povrchu oka.

Výhody zákroku PRK

1. Hrúbka rohovky

Operácia očí metódou PRK je vhodná alternatíva pre pacientov s príliš tenkou rohovkou, pre ktorých nie je vhodné podstúpiť zákrok iLASIK alebo FemtoLASIK.

2. Cenová dostupnosť

Povrchové laserové metódy sú cenovo dostupnejšie, avšak ich doba hojenia je podstatne dlhšia a bolestivá.

 

Je metóda PRK vhodná aj pre vás?

Nachádzate sa medzi 18. a 40. rokom života, bola vám diagnostikovaná tenká rohovka a netrpíte iným očným ochorením? V tom prípade je zákrok PRK pravdepodobne aj pre vás vhodným riešením na odstránenie dioptrickej chyby. Jednoducho a rýchlo sa vďaka nemu zbavíte svojej krátkozrakosti, ďalekozrakosti, dokonca aj astigmatizmu.

Využite možnosť bezplatnej konzultácie s našimi odborníkmi na niektorom z našich pracovísk a presvedčte sa, ako vám zákrok PRK môže zmeniť život k lepšiemu.

V prípade, že nezodpovedáte vekovým požiadavkám na laserový zákrok, pravdepodobne budete vhodnými kandidátmi na zákrok PRELEX alebo FemtoPRELEX.

CHCEM SA OBJEDNAŤ