Pohotovosť: +421 901 787 808
Kontakt: +421 2 3211 4646 alebo +421 2 3211 4644

Starecká slabozrakosť

"Choroba krátkych rúk"

Starecká slabozrakosť

Cena liečby už od 880 €

CHCEM SA OBJEDNAŤ

Starecká slabozrakosť, odborne nazývaná presbyopia, sa týka každého z nás po dovŕšení určitého veku. U väčšiny ľudí sa začína prejavovať po prekročení 40. roku života. Má ju na svedomí skutočnosť, že zatiaľ čo v mladosti je šošovka oka pružná, s pribúdajúcim vekom stráca svoju elasticitu a to znemožňuje oku dobre zaostriť. Nemusíte sa však tohto bežného zhoršenia zraku báť – pomôžeme Vám rýchlo a bezbolestne!

Slabozraké oko

Príznaky

Toto ochorenie si vyslúžilo prezývku „choroba krátkych rúk”, pretože pri nej zhoršene vidíte na blízko, najtypickejším príznakom je odďaľovanie čítaného textu od očí a ich prižmurovanie, aby ste lepšie prečítali písmená alebo videli na predmety v takzvanej čítacej vzdialenosti.

Presbyopia sa líši od krátkozrakosti, ďalekozrakosti či astigmatizmu. V počiatočných štádiách sa prejavuje rozmazaným videním alebo problémami pri zaostrovaní na blízke predmety.

Medzi ďalšie príznaky stareckej slabozrakosti patrí aj bolesť hlavy, únava a bolesť očí či zahmlené videnie. Vtedy je najvhodnejší čas navštíviť očného lekára.

 

 

Liečba

Kým v minulosti boli jediným riešením stareckej slepoty okuliare s multifokálnymi sklami alebo dvojo okuliarov, dnes ju dokážeme účinne odstrániť bezbolestným očným zákrokom.

V počiatočnom štádiu stareckú slabozrakosť dokážu riešiť predpísané okuliare na čítanie, no ak je spojená aj s výskytom s ďalšou refrakčnou chybou alebo vývojom sivého zákalu, možno ju odstrániť operáciou sivého zákalu a následnou implantáciou multifokálneho prémiového implantátu, ktorý vám poskytne nielen kvalitné videnie do diaľky ale aj nablízko.

Existuje niekoľko operačných metód, ktoré účinne odstraňujú stareckú slabozrakosť.

1

PRELEX

Vidieť ako za mladi môžete vďaka zákroku s názvom PRELEX. Ide o bezbolestnú implantáciu umelej šošovky prvotriednej kvality, ktorá vám nahradí okuliare. Zákrok je bezbolestný, trvá približne 15 minút a dokáže upraviť aj vysoké dioptrie.

2

FemtoPRELEX

Pri tejto operácii stareckej slabozrakosti s názvom FemtoPRELEX naši špecialisti používajú femtosekundový laser, konkrétne najmodernejší laserový prístroj CATALYS, ktorý je dokonale presný a nahrádza manuálny skalpelový rez na rohovke. Dioptrickú chybu na vašom oku tak dokážeme odstrániť oveľa precíznejšie, šetrnejšie a bezpečnejšie. Zákrok je úplne bezbolestný a jeho výsledok je viditeľný bezprostredne po operácii.

CHCEM SA OBJEDNAŤ