Pohotovosť: +421 901 787 808
Kontakt: +421 2 3211 4646 alebo +421 2 3211 4644

Suché oko

Suché oko

Cena liečby už od 80 €

CHCEM SA OBJEDNAŤ

Syndróm suchého oka patrí medzi takzvané civilizačné choroby dnešnej modernej doby. Trpí ním približne 15 – 20% svetovej populácie. Ovplyvňuje kvalitu života, v krajnom prípade môže viesť až k slepote.

Za syndróm suchého oka môžu vonkajšie vplyvy, veľké sucho v priestore, práca v prievane alebo v klimatizovanej miestnosti, rôzne úrazy oka, systémové ochorenia, nosenie kontaktných šošoviek či kúpanie v chlórovej vode.

 

Príznaky

Prejavuje sa svrbením, škriabaním alebo pálením oka. Medzi ďalšie symptómy patrí pocit suchosti oka alebo pocit, že sa mihalnice lepia o oko. Alebo môžete mať pocit, že v oku máte nejaké cudzie teleso a paradoxne vás trápia slziace oči, hoci toto ochorenie je naopak spôsobené nedostatočnou tvorbou alebo kvalitou vašich sĺz.

Často sa s ním stretávajú ľudia, ktorí dlhodobo pracujú alebo žijú v klimatizovaných alebo nadmerne prekúrených priestoroch. Rovnako aj ľudia, ktorí dlhodobo pracujú s počítačom alebo sa nachádzajú v prašnom prostredí.

Liečba

Na syndróm suchého oka pomáha dlhodobá aplikácia tzv. umelých sĺz. V niektorých prípadoch je však syndróm suchého oka iba indikátorom iného, systémového ochorenia, ktoré treba diagnostikovať a liečiť. Včasná návšteva lekára je preto nevyhnutná.

CHCEM SA OBJEDNAŤ